Dzisiaj jest: 20 Styczeń 2018    |    Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Skąd ten strach?

Różni ludzie różnie przeżywali siódmą rocznicę tego, co zaszło w Smoleńsku. Ci naprawdę przejęci śmiercią pana prezydenta i polskiej delegacji,

details-images

nieustający w nadziei, że kiedyś uda się tajemnicę tej tragedii rozwiązać, wzięli udział w oficjalnych obchodach, pełni zadumy składali kwiaty, palili znicze.

Inni, związani z poprzednim rządem i „Gazetą Wyborczą”, jak to ma miejsce przy każdej rocznicy, starali się po raz kolejny napluć na groby poległych, obarczając ich winą za tę katastrofę. Oto w weekendowym wydaniu „GW” nieoceniona w takich wypadkach pani redaktor Agnieszka Kublik pisze tekst, w którym przywołuje upiory ustaleń MAK-u i komisji Millera, powiela wszystkie możliwe nieprawdy o przebiegu katastrofy Tu-154. Podobnie jak redaktor Kublik zachowała się Platforma, publikując na swojej stronie film o tym, jak można było uniknąć katastrofy, oczywiście biorąc za pewnik Millerowe ustalenia o wyłącznej winie strony polskiej. Mnie to, rzecz jasna, nie dziwi. Jakie środowisko, takie publikacje.

Świadczy to jednak, poza ich całkowitą odpornością na prawdę, o jednym – coraz bardziej się boją. Ciekawe czego?

Igor SzczęsnowiczGazeta Polska Codziennie