Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2018    |    Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Wiara czyni cuda

Cud za wstawiennictwem bł. ks. Popiełuszki?

W podparyskiej diecezji badany jest obecnie cud za wstawiennictwem polskiego męczennika, błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki (1947-1984).  Poinformował o tym francuski dziennik „La Croix” zwracając uwagę, że jeśli zostanie uznany niewytłumaczalny naukowo,

Czytaj więcej...

Ciało nie tknięte rozkładem śmierci

Od momentu objawień Matki Bożej w 1858 r. aż do naszych czasów, Lourdes pozostaje fenomenem, który szokuje nie tylko agnostyków i ateistów. Bez przerwy dokonują się tam ewangeliczne cuda wbrew wszelkim prawom natury i medycyny.

Czytaj więcej...

Wiara czyni cuda

19-letni Amerykanin Peter Srisch twierdzi, że został uzdrowiony z raka po spotkaniu z papieżem Benedyktem XVI.  Peter miał 17 lat, gdy dwa lata temu zdiagnozowano u niego agresywną formę nowotworu.

Czytaj więcej...

Wiara która uzdrawia

Dotyk Boga - Możemy Go spotkać w najmniej spodziewanym momencie naszego życia. Nawet gdy jesteśmy od Niego daleko, On cały czas trwa przy nas i czeka… O niezwykłym spotkaniu, które pozostawiło niezatarty ślad w jej pamięci,

Czytaj więcej...

Odzyskują wiarę i zdrowie

Pan Bóg leczy ciało i duszę. Działa delikatnie, w odpowiednim momencie, w tylko sobie znany sposób. Trzeba jedynie chcieć przyjąć Jego łaskę. Wiele przypadków uzdrowień, choć po ludzku niepojętych, dzieje się wokół nas nieustannie.

Czytaj więcej...

Lekarze nie dawali szans

Badania wykazały, że nowotwór zajął dwie trzecie wątroby oraz węzły chłonne. Lekarze orzekli, że szanse na wyleczenie pacjenta są zerowe. W Sokółce został uzdrowiony.

Czytaj więcej...

Znaki od Boga w TV FOX Network

Jedna z największych amerykańskich sieci informacyjnych TV FOX Network wyemitowała dwugodzinny program na żywo, pod tytułem Znaki od Boga: nauka bada wiarę.

Czytaj więcej...

Akun, wyspa aniołów

Jest to historia objawień archanioła Gabriela biednemu analfabecie mieszkańcowi wyspy Akun, na początku XIX w. Wyspa ta jest jedną ze 150 wysp aleuckich na morzu Beringa, w pobliżu Alaski.

Czytaj więcej...

Cud w Sokółce

Nieznana substancja na konsekrowanej hostii to fragment mięśnia ludzkiego serca w agonii - wykazały badania patomorfologiczne w białostockiej Akademii Medycznej.

Czytaj więcej...

Cuda za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli

Ida Kopecka z Krynicy od kilku lat cierpiała na osteomalację (rozmiękczenie kości). "Leczono mnie naświetlaniami promieniami Roentgena, sięgającymi głęboko poprzez oponę brzuszną" - opowiadała.

Czytaj więcej...

Wyrwana z przedsionka piekła

Ukończyłam już 87 lat, pochodzę z wielodzietnej, bardzo biednej rodziny. Przez całe moje życie wiara w Boga była dla mnie bardzo ważna, nieustannie czułam, że On był ze mną

Czytaj więcej...

Nawrócenie Emila Zoli

Emil Zola, wielki pisarz francuski był wrogiem Kościoła. Szydził z Jego wyznawców, i jeżeli pewnego dnia zdarzyło mu się odwiedzić jakiś wiejski kościółek, to nie po to, aby się modlić, lecz by naśmiewać się z "głupiego ludu".

Czytaj więcej...

Ocalona z aborcji

Z Melissą Ohden, amerykańską działaczką pro-life, założycielką The Abortion Survivors Network, rozmawia Mariusz Bober

Czytaj więcej...

1 maja 2012r Filipińczycy modlą się za Polskę - dołączmy do Nich

Milion różańców w intencji pokoju na świecie odmawiają codziennie Filipińczycy.

 

Czytaj więcej...

Urodzona w aborcji!

W akcie urodzenia Gianny Jessen napisane jest: „urodzona w trakcie aborcji”. A pod aktem podpisany jest lekarz, który usiłował dokonać tej aborcji.

Czytaj więcej...

Matka własnej babci

Lena wyrosła w rodzinie ateistów na Syberii. Była modelką i prezenterką telewizyjną. Tak ją zachwyciło spotkanie żywego Boga, że wstępuje do zakonu w Polsce.

Czytaj więcej...

Trafiona przez piorun

Stałam u bram nieba i piekła

Osobiste świadectwo pani dr Glorii Polo

Czytaj więcej...

Feminizm - droga do sukcesu?

Syndrom postaborcyjny, "pusta kołyska", rak piersi będący wynikiem stosowania środków antykoncepcyjnych, poranienia w sferze psychicznej, życiowa pustka - to tylko te najwidoczniejsze pozycje na rachunku, który musiała zapłacić za swój feminizm...

Czytaj więcej...

Z mroków masonerii ku światłu Chrystusa

"Niespokojne jest serce moje, póki nie spocznie w Tobie" - tę prawdę odkrytą przez św. Augustyna można zastosować do wielu życiorysów współczesnych.

Czytaj więcej...

Cud w Vailankanni

Trzęsienie ziemi w Azji 26 grudnia 2004 r. spowodowało katastrofę zaliczaną do siedmiu największych tragedii w dziejach ludzkości.

Czytaj więcej...

Od tej chwili będziesz mógł słyszeć

Życie i działalność o. Pio jest szczególnym "znakiem czasu" dla współczesnych ludzi, którzy tak często zapominają o Bogu i żyją uwikłani w wielorakim złu.

Czytaj więcej...

Znak dla niewierzących

   W hiszpańskim miasteczku Calanda, oddalonym o 118 km od Saragossy, dokonał się "el milagro de los milagros" - czyli "cud cudów".

Czytaj więcej...

Zadziwiający fenomen w sanktuarium Bra

W miejscowości Bra w diecezji turyńskiej znajduje się sanktuarium Matki Bożej.

Czytaj więcej...

Boska reimplantacja

Vittorio Messori, dziennikarz i pisarz, autor licznych książek tłumaczonych na całym świecie, od zawsze badający racje przemawiające za wiarą w Jezusa Chrystusa, przeprowadził fascynujące śledztwo w sprawie najbardziej wstrząsającego cudu maryjnego, który dokonał się 29 marca 1640 roku w Calandzie, niewielkiej miejscowości w hiszpańskiej prowincji Aragonia.

Czytaj więcej...

Cudowne uzdrowienia za przyczyną Jana Pawła II

W Watykanie istnieje już pokaźna dokumentacja licznych cudownych uzdrowień, które się dokonały za pośrednictwem Ojca Świętego Jana Pawła II. Pragniemy przedstawić historię dwóch z nich.

Czytaj więcej...

Z ciemności niewiary do spotkania z Chrystusem

Latem 1964 r. w życiu 24-letniego studenta Vittoria Messoriego dokonała się radykalna przemiana. Doświadczył namacalnie istnienia Boga.

Czytaj więcej...

Scott Hahn

Szukajcie, a znajdziecie

     Pan Jezus zapewnił nas, że każdy, kto szczerze szuka prawdy, z całą pewnością ją znajdzie (por. tk 11, 9) i będzie w niej odpowiedź na pytanie o ostateczny sens ludzkiego życia.

Czytaj więcej...

Cudownie ocaleni w Hiroszimie

Sierpień 1945 r. zapisał się w dziejach świata jako dzień zrzu-v3cenia przez Amerykanów bomby atomowej na Hiroszimę.

Czytaj więcej...

Wiara ateistów i wiara chrześcijan

Francuski pisarz Emil Zola udał się do Lourdes, aby opisać potem, że wszystko, co się tam dzieje, jest owocem fanatyzmu, iluzji, halucynacji lub oszustwa.

Czytaj więcej...

Różaniec, który uratował pradziadka

Nie wiadomo, czy długo jeszcze by wytrzymał zasypany, gdyby nie ów wystający spod zwaliska ziemi różaniec...

Czytaj więcej...

Nie namalowany ludzką ręką

Podobnie jak pośmiertne odbicie ciała Jezusa na Całunie Turyńskim, cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe jest dla współczesnej nauki niewytłumaczalną zagadką. Kroniki mówią, że podczas objawień w 1531 r.

Czytaj więcej...

Dlaczego został katolikiem?

"Po moim nawróceniu wszystko było radosne i proste: Bóg istnieje, radość potężna, ocean światła i słodyczy" - wyznaje Andre Frossard.

Czytaj więcej...

Istnieje inny świat

W momencie kiedy stanął w obecności Najświętszego Sakramentu i został dotknięty promieniującym światłem radości życia i miłości tajemnicy Boga w Trójcy Jedynego, wtedy stało się dla niego oczywiste,

Czytaj więcej...