Dzisiaj jest: 18 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, Maksym, Bernadeta

"Sprawdzam" Antoniego Macierewicza: Stanę przed każdym gronem ws. WSI

Rano w TVP Info Antoni Macierewicz zgłosił gotowość do zeznawania przed komisją śledczą ws. WSI. Parę godzin później premier Donald Tusk stwierdził: nie rekomenduje powstania komisji śledczej. Od dłuższego czasu trwa medialny spektakl pod hasłem

details-images
"komisja śledcza ds. działań Macierewicza jako wiceministra obrony i szefa SKW". Czego przestraszył się Tusk?

Bardzo chętnie stanę przed każdym gronem i bardzo chętnie porozmawiam o tym, jak WSI niszczyły finanse państwa, jak wywierały presję, jak doprowadziły do nieprawidłowości skutkujących przekazywaniem polskiej broni mafii rosyjskiej. Tych nieprawidłowości było tak dużo, że rozwiązanie WSI było istotnym krokiem na rzecz dekomunizacji Polski – powiedział w TVP Info Antoni Macierewicz.

Po kilku godzinach do sprawy odniósł się Donald Tusk. - Nie rekomenduję powołania komisji śledczej ws. WSI - powiedział podczas konferencji prasowej premier. Oczywiście zaznaczył, że to nie jego decyzja, ale posłom Platformy nie będzie rekomendował takiego rozwiązania.

Rano Antoni Macierewicz odniósł się również do słów płk. Aleksandra Makowskiego, który wczoraj obrażał byłego wiceministra obrony narodowej. – Prawda jest taka, że zarówno pan Siemiątkowski, jak i prowadzący Makowskiego oficerowie WSI, a także wszystkie służby sojusznicze ostrzegały przed tym człowiekiem mówiąc, ze zagraża on bezpieczeństwu państwa, systematycznie kłamie oraz przekazuje fałszywe informacje wprowadzające w błąd polskie i inne służby – powiedział wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.

Moim zdaniem pan Makowski nigdy nie był agentem wywiadu. Ludzie się różnie przedstawiają, żeby robić wrażenie. To był facet ze Służby Bezpieczeństwa, który został z niej wyrzucony, bo został negatywnie zweryfikowany po 1989 roku. Było tyle zastrzeżeń, że nawet pan Milczanowski uważał, że należy go wyrzucić – powiedział Antoni Macierewicz na antenie TVP Info.

niezalezna.pl, tvp.info