Dzisiaj jest: 21 Styczeń 2018    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Inez, Jarosław

Gawłowski ostrzegł szefa grupy przestępczej przed ABW

Stanisław Gawłowski, sekretarz generalny i szef PO w Zachodniopomorskiem, przed aresztowaniem ostrzegł Tomasza P., szefa zorganizowanej grupy przestępczej,

details-images

o prowadzonym przeciwko niemu przez szczecińską ABW śledztwie. Ujawnił przy tym informacje z klauzulą „zastrzeżone”, które dostał od szefa ABW – informuje w sobotę „Gazeta Polska Codziennie”.

To jeden z wątków śledztwa, które prowadzi Prokuratura Krajowa przeciwko Gawłowskiemu – czytamy w artykule. 

Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o Tomasza P. szefa zorganizowanej grupy przestępczej. Według prokuratury, będąc dyrektorem Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, stworzył w tej jednostce zorganizowaną grupę przestępczą, która ustawiła 105 przetargów na kwotę 600 mln zł. 46 członków tej grupy usłyszało zarzuty prokuratorskie – podaje „Gazeta Polska Codziennie”. 

Gawłowski na kilka tygodni przed aresztowaniem Tomasza P. ostrzegł go, że ABW prowadzi śledztwo i będą aresztowania. Ujawnił tym samym informację niejawną, którą otrzymał od szefa ABW.

Przeszukanie w mieszkaniu Gawłowskiego 

W czwartek doszło do przeszukania warszawskiego mieszkania Gawłowskiego, a w piątek domu posła PO w Koszalinie. Prokuratura zamierza postawić posłowi zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym. W tym celu prokurator generalny wystąpił do Sejmu z wnioskiem o wyrażenie zgody na pociągnięcie Gawłowskiego do odpowiedzialności karnej, a także na jego zatrzymanie i zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

PAP, wpolityce.pl