Dzisiaj jest: 22 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Marta, Małgorzata, Piotr

HISTORIA

Histeryczna furia Izraela i WJC

images

Obrona prawdy historycznej rozwściecza światowy układ. Obrzydliwa manipulacja słowami polskiego premiera to kneblowanie faktów!

Czytaj więcej...

Hannah Arendt na potwierdzenie słów Morawieckiego

images

W kontekście burzy wywołanej wypowiedzią premiera Morawieckiego w Monachium o „polskich, żydowskich i ukraińskich” sprawcach Holocaustu (w roli niemieckich pomocników),

Czytaj więcej...

Te dokumenty nie pozostawiają wątpliwości!

images

Alianci dokładnie wiedzieli o niemieckich obozach zagłady. Jak informuje ministerstwo kultury, dzięki staraniom 

Czytaj więcej...

O tym warto wiedzieć!

images

Izraelska minister: „Rozmowa z prezydentem Polski spowodowała, że teraz inaczej widzę udział Polaków w Holokauście.”

Czytaj więcej...

Artykuł w języku angielskim o zmianie ustawy o IPN-ie, który warto rozesłać!

images

Serdecznie polecamy angielskojęzyczny artykuł, który został napisany przez Setha J. Frantzmana - warto wysłać go do naszych zachodnich przyjaciół!

Czytaj więcej...

Jak Niemcy zostali "nazistami"

images

Od kiedy Niemcy, którzy dopuścili się podczas II wojny światowej okropnych zbrodni, zaczęli ukrywać się pod enigmatycznym określeniem „naziści”?

Czytaj więcej...

Moskwie zależy na złych relacjach Polski z Izraelem

images

Premier Izraela w sposób skandaliczny zareagował na ustawę przyjęta przez Sejm, która zabrania używania słów „polskie obozy śmierci”.

Czytaj więcej...

Dlaczego Hollywood nie zrobił filmu o rtm. Pileckim

images

Rotmistrz Witold Pilecki był wyjątkową postacią. Podczas wojny specjalnie dał się złapać Niemcom, by trafić do obozu w Auschwitz i móc opisać popełniane tam zbrodnie.

Czytaj więcej...

Złośliwy cień endecji

images

Kreślony przez Rafała Ziemkiewicza obraz Józefa Piłsudskiego jawi się nam jako losy nieprzesadnie mądrego romantyka, który wszystko co w życiu

Czytaj więcej...

W tych piwnicach mordowano żołnierzy wyklętych. IPN poszuka ich szczątków

images

Instytut Pamięci Narodowej na terenie dawnej katowni NKWD i Urzędu Bezpieczeństwa na Pradze Północ w Warszawie podejmie

Czytaj więcej...

MITY WOKÓŁ ŚREDNIOWIECZA CZ. 3

images

Oprócz wypraw krzyżowych oraz trybunałów inkwizycyjnych stałym motywem powracającym w „czarnej legendzie” Kościoła – tj. w antykatolickiej propagandzie,

Czytaj więcej...

MITY WOKÓŁ ŚREDNIOWIECZA CZ. 2

images

Kolejną „czarną kartą” średniowiecznego Kościoła – obok inkwizycji i „zacofania” wieków średnich – wedle jego krytyków miały być krucjaty.

Czytaj więcej...

Dziś 99. rocznica odzyskania niepodległości!

images

Po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada 1918 roku „wobec grożącego niebezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego,

Czytaj więcej...

MITY WOKÓŁ ŚREDNIOWIECZA CZ. 1

images

Niczym innym jak obłudą jest oskarżenie średniowiecza o ciemnotę i zabobony w naszych czasach, gdy wystarczy otworzyć pierwszą lepszą gazetę

Czytaj więcej...

"Niemcy nigdy nie posługiwali się terminem „niemieckie zbrodnie”

images

Termin „zbrodnie nazistowskie” pojawił się w prasie niemieckiej, jeszcze kiedy ukazywała się w strefie okupowanej przez wojska amerykańskie i była cenzurowana przez Amerykanów.

Czytaj więcej...

Dlaczego zginął prof. Szaniawski? Komu zależało na jego śmierci?

images

Druga i ostatnia część odcinka poświęcona zagadkowej śmierci prof. Szaniawskiego programu Doroty Kani pt. "Gry Tajnych Służb",

Czytaj więcej...

„Polowali na nas wszyscy”

images

Dziewczyna „Łupaszki” zdradza ich wspólne losy. Choć nigdy nie została żoną „Łupaszki”, to określenie przylgnęło do niej na zawsze.

Czytaj więcej...

„Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się, jak trzeba”

images

28 sierpnia 1946 roku o godz 6:15 strzałem w tył głowy dowódca plutonu egzekucyjnego z KBW wykonał wyrok śmierci na 17-letniej Danucie Siedzikównej, pseudonim „Inka”, sanitariuszce 5. Wileńskiej Brygady AK.

Czytaj więcej...

CIEŃ

images

Głównymi powodami obecnego stanu rzeczy w Polsce – to jest nędzy, słabizny wewnętrznej i zewnętrznej – były złodziejstwa, pozostające bezkarne.

Czytaj więcej...

TO BYŁA największa operacja wyniszczenia polskiego narodu!

images

Celem operacji polskiej NKWD z lat 1937-38, której ofiarą była ludność polska w Związku Sowieckim, była totalna likwidacja więzi z zagranicą,

Czytaj więcej...

97 lat temu rozpoczęła się Bitwa Warszawska

images

Na przedpolach Warszawy 13-15 sierpnia 1920 r. rozegrała się decydująca batalia wojny polsko-bolszewickiej. Określana „cudem nad Wisłą”

Czytaj więcej...

Polska przestrzeń: Pawiak i Szucha - zobacz reportaż

images

Są takie miejsca w Warszawie, które będą pamiętać pokolenia. Należą do nich więzienia Pawiak i areszt Gestapo na Szucha.

Czytaj więcej...

NIESAMOWITE objawienie odnoszące się do Powstania Warszawskiego!

images

Nie chciano pamiętać, że to, co dzieli zwycięstwo od klęski, to nie moc oręża, przeważające siły czy strategia nawet najgenialniejszych dowódców,

Czytaj więcej...

13 lat temu Lech Kaczyński otworzył Muzeum Powstania Warszawskiego

images

Przypominamy przemówienie śp. Prezydenta! 73. rocznica Powstania Warszawskiego, to jednocześnie 13. urodziny Muzeum Powstania Warszawskiego

Czytaj więcej...

Położna

images

Stachurska o położnej z Auschwitz: Leszczyńska była cichą bohaterką. Sprzeciwiła się Nazistom, postawiła się drowi Mengelemu.

Czytaj więcej...

JEDWABNE – ANATOMIA KŁAMSTWA

images

Jeden z mędrców powiedział, że należy wystrzegać się tych, którzy chcą w nas wzbudzić poczucie winy, albowiem pragną oni władzy nad nami.

Czytaj więcej...

Dziś Dzień Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej

images

72 lata temu, 12 lipca 1945 r., oddziały NKWD i SMIERSZ rozpoczęły na Suwalszczyźnie operację, w której zginęło co najmniej 592 działaczy podziemia niepodległościowego.

Czytaj więcej...

Czy partie komunistyczne w II RP były partiami polskimi?

images

KPRP/KPP nie były „normalnymi” partiami. Pod wieloma względami stanowiły w polskiej przestrzeni politycznej twory wielce oryginalne. Z czego wynikać miała rzeczona oryginalność?

Czytaj więcej...

Jak rodziło się życie na największym cmentarzysku świata

images

Tym filmem chcę opowiedzieć o rodzącym się życiu na największym cmentarzysku świata, wbrew nadziei, wbrew wszystkiemu.

Czytaj więcej...

Ważna rocznica!

images

72 lata temu, 21 czerwca 1945 r., w Moskwie ogłoszono wyrok ws. przywódców Polskiego Państwa Podziemnego, których Sowieci oskarżyli o działania przeciwko ZSRS oraz współpracę z Niemcami.

Czytaj więcej...

70 lat temu rozstrzelano żołnierzy WP - ratujących ofiarę Sowietów

images

15 czerwca 1947 r. wykonano wyroki śmierci na trzech żołnierzach Wojska Polskiego skazanych przez wojskowy sąd doraźny za zbrojną interwencję w obronie porwanej przez Sowietów kobiety.

Czytaj więcej...

Warszawska "Łączka". Poznaj historię o odnalezieniu pewnej papierośnicy...

images

17 kwietnia 1950 r. został aresztowany przez Informację Wojskową płk Zdzisław Barbasiewicz, oficer Wojska Polskiego i Armii Krajowej, kawaler Orderu Wojennego Virtuti Militari.

Czytaj więcej...

Dyskusja z cyklu "Tajemnice wywiadu" Cenckiewicz i Siemiątkowski o płk. Kuklińskim.

images

Zakres wiedzy, którą posiadał płk. Kukliński był gigantyczny i tożsamy z ludźmi, którzy pełnili funkcję szefa Sztabu Generalnego czy Ministra Obrony Narodowej PRL.

Czytaj więcej...

69 lat temu komuniści zamordowali rtm. Witolda Pileckiego

images

25 maja 1948 r. w kazamatach więzienia na ul. Rakowieckiej w Warszawie strzałem w tył głowy zabito rtm. Witold Pileckiego, żołnierza wojny polsko-bolszewickiej,

Czytaj więcej...

91. rocznica przewrotu majowego

images

Staję do walki, tak, jak i poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partii i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści

Czytaj więcej...

82 lata temu zmarł marszałek Józef Piłsudski

images

12 maja 1935 r. o godz. 20.45, zmarł w Belwederze marszałek Józef Piłsudski. W czasie uroczystości pogrzebowych na Wawelu prezydent Ignacy Mościcki mówił:

Czytaj więcej...

Na Łączce odnaleziono kolejne groby! Wśród nich jeden grób masowy

images

Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN poinformowało na Twitterze, że odnaleziona została sekwencja grobów zawierających szczątki

Czytaj więcej...

223 lata temu powieszono przywódców Targowicy

images

W Warszawie powieszeni zostali z wyroku sądu kryminalnego przywódcy konfederacji targowickiej: biskup inflancki Józef Kazimierz Kossakowski,

Czytaj więcej...

Zbrodnia Nalibocka

images

8 maja 1943 roku sowieccy partyzanci wraz z oddziałem żydowskim Tewje Bielskiego wymordowali 128 Polaków w Nalibokach na terenie dzisiejszej Białorusi.

Czytaj więcej...

70 lat temu UB aresztowało rtm. Witolda Pileckiego

images

8 maja 1947 r. funkcjonariusze UB aresztowali rtm. Witolda Pileckiego, oficera ZWZ-AK, który w 1940 r. dobrowolnie poddał się aresztowaniu i

Czytaj więcej...