Dzisiaj jest: 22 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Marta, Małgorzata, Piotr

Ujawnić kto stał za malwersacjami!

Tomasz Kaczmarek, były funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego, obecnie poseł PiS, napisał do premiera Tuska list, w którym zawarł dwanaście pytań w sprawie stenogramów ABW opublikowanych przez dwutygodnik "FORBES"

details-images

- stenogramów z kontroli operacyjnej i ujawnieniem skali patologii oraz malwersacji, jakich dopuszczali się urzędnicy podlegli PO.       

W związku z  oraz firm ubiegające się o kontrakty na budowę dróg, poseł Kaczmarek przygotował interpelację do premiera Tuska oraz Poseł PiS domaga się od premiera Tuska odpowiedzi na poniższe pytania:
1. Kto personalnie z rządu PO jest odpowiedzialny za tak gigantyczną skalę malwersacji przy budowie polskich dróg, a więc realizację sztandarowej obietnicy wyborczej Platformy Obywatelskiej?
2. Kiedy o procederze dowiedział się Prezes Rady Ministrów i jakie kroki podjął?
3. Kiedy o procederze dowiedział się Minister Infrastruktury i jakie kroki podjął?
4. Która służba specjalna była wiodąca w powyższych sprawach i dlaczego?
5. Kto nadzorował i koordynował działalność służb specjalnych w powyższych sprawach   i   jak   wyglądało informowanie Prezesa Rady Ministrów o postępach śledztwa/procedury operacyjnej?
6. Czy którakolwiek z osób/firm przewijających się w przedmiotowej sprawie wpłacała pieniądze   na   jakiekolwiek fundusze/struktury  Platformy Obywatelskiej?
7. Jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z opisanym w artykułach procederem?
8. Czy wskazane w publikacjach fragment dróg zostały przez wykonawców doprowadzone do standardów określonych w umowie na ich wykonanie?
9. Jakie  procedury wdrożono po ujawnieniu powyższych patologii, celem uniknięcia ich powtórzenia w przyszłości?
10. Czy osoby bezpośrednio związane z legalizowaniem nawierzchni wykonanych wbrew specyfikacji dalej pracują w strukturach GDDKiA lub Ministerstwie Infrastruktury?
11. Jakie działania w przedmiotowej sprawie przeprowadził Urząd Zamówień Publicznych?
12. Czy wyciek ściśle tajnych stenogramów ma związek ze zmuszeniem do odejścia ze stanowiska Szefa ABW Krzysztofa Bondaryka?
Poseł Kaczmarek skierował także wnioski do Najwyższej Izby Kontroli oraz Urzędu Zamówień Publicznych o wszczęcie kontroli.

Slaw
[FOTO: www.gddkia.gov.pl]